ניהול ספורט

מאחורי הקלעים

כל מי שאוהב ספורט ונהנה לשבת מול המסך או באצטדיון ולצפות באירוע הספורטיבי לא תמיד ער למכלול התהליכים, המשאבים והאנשים שנמצאים במעטפת של הספורטאי וגרמו במישרין ובעקיפין לעצם הגעת הספורטאי או הקבוצה לתחרות.

מקצוע מתפתח היום הוא מנהל מערכות ספורט. ניהול בעולם העסקי אינו מקצוע חדש וחברות משקיעות משאבים רבים למקצע מנהלים ולשפר את המיומנויות הניהוליות שלהם. בעולם הספורט התחום הניהולי נשען, במקרים רבים, על ספורטאים לשעבר או עסקני ספורט שנבחרו לנהל את המערך הספורטיבי. אך לרוב, הם חסרים בידע ומיומנויות ניהוליות. ניהול ספורט הוא מקצוע הדורש יכולת ארגון, נחישות, הבנה ניהולית ומקצועית, יכולת לתכנן לטווח ארוך, יכולת להגדיר מטרות ולקבל החלטות.

מנהל מערכות ספורט נדרש לנווט בנבכי הפוליטיקה הספורטיבית, להכיר לעומק את הענף ואנשיו. ובעיקר, נדרש ממנו היכולת להגדיר חזון וייעוד, מטרות, תוכניות עבודה, לדעת איך לעקוב אחר התקדמות, להבין מתי יש בעיה ולדעת להתעמת עם הבעיה, לנהל שינויים ולהבין תהליכים ארגוניים.

המרכז לייעוץ מנטלי בספורט מלווה מנהלים בארגונים עסקיים ובספורט זה עשרות שנים. אנו מלווים מנהלים בספורט בכל הדרגים ומסייעים בהדרכה והכשרה, ייעוץ ארגוני, אבחון ארגוני וסיוע ביצירת תהליכי שינוי.

הצד האדמיניסטרטיבי של הספורט לא זוכה בדרך כלל לתהילה ולפרסום כמו הספורטאים עצמם, אך כל ארגון מבין שכדי להצליח, יש להתנהל בצורה נכונה. ניהול ספורט זהו תחום מורכב מאוד, במיוחד במועדוני ספורט גדולים בכל התחומים. יש לדעת לחשוב קדימה, לנהל תקציב ותוכניות עבודה, וכן לבצע תכניות מעקב. אנחנו רואים את זה בכל מקום בעולם, הן בענפי ספורט אישיים והן בענפים קבוצתיים.

המועדונים הגדולים בעולם משקיעים בשדרת המנהלים שלהם לא פחות מאשר בשחקנים. המטרה היא להביא אנשים נמרצים, מנוסים, שיידעו לקחת את המועדון או האגודה קדימה, כמו בחברות הגדולות. כולם רוצים להרוויח, במקביל להצלחה מקצועית.

מנהלי ספורט איכותיים מאוד מבוקשים בעולם, מפני שרק מעטים מסוגלים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. המטרה היא לייצר אג’נדה אסטרטגית, מיקוד ותעדוף, על מנת לסייע למועדון לממש את הפוטנציאל שלו. האנשים הללו מצליחים להבין תהליכים ותופעות שבולמים התפתחות המועדון או ארגון הספורט, ולרתום אותם לכיוון הנכון.

ההחלטות הנכונות

כמו שכל קבוצה טובה צריכה מנהלים טובים, כך גם ספורטאים אינדיבידואליים. לא משנה אם מדובר בספורט יחידני כמו ג’ודו או טניס, או בספורט קבוצתי כמו כדורגל או כדורסל. ספורטאי צריך מסביבו אנשי מקצוע שידאגו לאינטרסים שלו, כולל גם בפן המנטלי ויעזרו לו למקסם את היכולות שלו על המגרש.

ניהול קריירה טוב יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון. כאשר מתחמשים באנשי מקצוע טובים שיודעים לעזור לסדר את הראש בפן המנטלי, ולכוון לקראת החלטות נכונות, מגדילים בצורה משמעותית את הסיכוי לקריירה משגשגת. איך עושים זאת? באמצעות בניית תכנית עבודה, מעקב ויישום. כדי לעשות זאת, יש לבנות שגרת ניהול אפקטיבית שגם מבצעת תהליכי הערכה ומשוב.

מחוברים לעולם הספורט ורוצים לדעת כיצד לנהל את הקבוצה או את הספורטאי שעליו אתם אחראיים בצורה נכונה וחכמה יותר? מחפשים כתובת מקצועית שתספק לכם את הכלים המתאימים ותסייע לכם בכך? המרכז ליעוץ מנטלי בספורט הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לסקירת שירותי המרכז, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו למספר 050-5273133

ייעוץ מנטלי, אימון מנטלי, פסיכולוג ספורט

לאחר פציעה לספורטאים יש עבודה רבה בשיקום. לקבל חוות דעת, להגיע לטיפולים, לבצע תרגילי חיזוק ופיזיותרפיה…אך גם לעבוד על המצב הרגשי, על תחושת הזהות האישית, על תחושת המסוגלות, יכולות ההתמודדות, על הערכה עצמית ועל המודעות למצב הרגיש… לפסיכולוג ספורט יש תפקיד מכריע, שבוודאות יכול לסייע בקיצור זמני השיקום ובחזרת הספורטאי חזק יותר למערכה הספורטיבית. ל MENTAL JUMP, המרכז לייעוץ מנטלי בספורט, יש צוות מגוון של פסיכולוגיים ומאמנים מנטליים שיכולים לסייע לספורטאים בשלבי השיקום השונים ולא רק.

אנו כאן לרשותכם ולשירותכם…

כתבה נוספת שמדגישה את חשיבות הפסיכולוגיה בפציעות ספורט:

https://www.news-medical.net/news/2004/06/03/21/Hebrew.aspx

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מלא פרטים ונשוב אליך בהקדם

סגירת תפריט
דילוג לתוכן